HubSpot All-In-One Marketing - Forms, Popups, Live Chat - en to fr translation catalogue (37 entries)

en: We're sorry to see you go
fr: Nous regrettons de vous voir partir

en: If you have a moment, please let us know why you're deactivating the plugin.
fr: Si vous avez un moment, dites-nous pourquoi vous désactivez le plug-in.

en: I can't sign up or log in
fr: Je ne parviens pas à m'inscrire ni à me connecter

en: The plugin is impacting website performance
fr: Le plug-in a un impact sur les performances du site web

en: The plugin isn't working
fr: Le plug-in ne fonctionne pas

en: The plugin isn't useful
fr: Le plug-in n'est pas utile

en: Temporarily disabling or troubleshooting
fr: Désactivation temporaire ou dépannage

en: Other
fr: Autre

en: Submit & deactivate
fr: Soumettre et désactiver

en: Skip & deactivate
fr: Ignorer et désactiver

en: Hubspot
fr: HubSpot

en: Select the content type HubSpot Analytics uses to track this page.
fr: Sélectionnez le type de contenu utilisé par HubSpot Analytics pour suivre cette page.

en: Detect Automatically
fr: Détecter automatiquement

en: Blog Post
fr: Article de blog

en: Knowledge Article
fr: Article de connaissance

en: Landing Page
fr: Page de destination

en: Listing Page
fr: Page de listing

en: Standard Page
fr: Page standard

en: User Guide
fr: Guide d'utilisation

en: Contacts
fr: contacts

en: Forms
fr: Formulaires

en: Live Chat
fr: Chat en direct

en: Email
fr: E-mail

en: Settings
fr: Paramètres

en: Lists
fr: Listes

en: Upgrade
fr: Mettre à niveau

en: HubSpot All-In-One Marketing %1$s requires PHP %2$s or higher. Please upgrade WordPress first.
fr: HubSpot All-In-One Marketing %1$s nécessite PHP %2$s ou une version ultérieure. Veuillez d'abord mettre à jour WordPress.

en: The HubSpot plugin isn’t connected right now. To use HubSpot tools on your WordPress site, %1$sconnect the plugin now%2$s.
fr: Le plugin HubSpot n'est pas connecté pour le moment. Pour utiliser les outils HubSpot sur votre site WordPress, %1$sconnectez le plugin maintenant%2$s.

en: Dismiss this notice.
fr: Ignorer cet avis.

en: Hey %1$s,
fr: Bonjour %1$s,

en: Have you got 2 minutes to complete %1$sthis survey%2$s about the HubSpot for WordPress plugin?
fr: Avez-vous 2 minutes pour répondre à  %1$scette enquête%2$s sur le plug-in HubSpot pour WordPress ?

en: We read every response. Your feedback helps our team make the improvements that you need the most.
fr: Nous lisons chaque réponse. Votre feedback aide notre équipe à apporter les améliorations dont vous avez le plus besoin.

en: HubSpot for WordPress Team
fr: Équipe HubSpot pour WordPress

en: Thanks,
fr: Merci,

en: Leave us a review | link opens in a new tab
fr: Nous laisser un avis | le lien s'ouvre dans un nouvel onglet

en: Form
fr: Formulaire

en: Meetings Scheduler
fr: Planificateur de réunions
